Naše webové stránky používajú cookies. Slúži napríklad pre ďalšie vylepšovanie webu prostredníctvom anonymných štatistík. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas so zásadami ochrany osobních údajov a používaním cookies.

Zrod značky

Constructa vstupuje do nemeckých domácností v roku 1951, kedy Peter Pfenningsberg skonštruoval plnoautomatickú práčku s okrúhlym plniacim otvorom vpredu. Išlo o prvý spotrebič svojho druhu v Nemecku. Práčka bola upevnená na betónovom podstavci, poháňal ju trojfázový motor s výkonom 6 kW a spotrebou 225 litrov.

Začiatkom 60. rokov prichádza Constructa s prvými voľne stojacimi plne automatickými práčkami. Teda už žiadny betónový podstavec a kovové skrutky. Onedlho sa vyrába takmer nepretržite. Vo viac ako 600.000 domácnostiach sa stáva symbolom perfektnej starostlivosti o bielizeň  a aj najobľúbenejšou práčkou v Nemecku.

Šetrné k životnému prostrediu

Koncom 70. rokov vyvíja Constructa ideálne riešenie pre menšie byty, ktorých pribúda: podstavnú práčku a úzku práčku s vrchným plnením. Navyše disponuje najširšou sieťou servisných stredísk v Nemecku.

Značka reaguje na nastupujúcu digitálnu revolúciu predstavením práčky s dialógovou elektronikou, ktorá automaticky nastaví najlepší a najúspornejší prací cyklus. Z túžby po riešení šetrnom k životnému prostrediu vzniká v roku 1988 ekologická a zároveň ekonomická generácia práčok.   

Kto je chytrý, tvorí chytro

Constructa je v súčasnosti plnosortimentnou značkou  domácich spotrebičov. Či chcete variť, chladiť, prať alebo umývať riad. S heslom „Kto je chytrý, tvorí chytro“ sa Constructa stále viac stáva preferovanou značkou zabudovateľných spotrebičov do kuchýň. Constructa je kvalitná značka s tradíciou a inováciami, ktorá do celej Európy ponúka chytré riešenia pre domácnosti. S dôrazom na to podstatné vyvíja Constructa spoľahlivé spotrebiče.  

História značky

Na začiatku bola inovácia, a to keď Peter Pfenningsberg predstavil prvú plnoautomatickú práčku s okrúhlym plniacim otvorom vpredu. Ani nie o päť rokov neskôr sa tento vynález stal hitom a Constructa sa stala populárnou značkou nemeckých domácností.

 

Aj dnes sa môžete spoľahnúť na tradíciu a chytré inovácie, ktoré sú značke Constructa vlastné. Nechajte sa inšpirovať radom moderných domácich spotrebičov s nadčasovým designom, jednoduchou obsluhou, šetrnou prevádzkou a zaujímavou cenou.

 

Navyše so zázemím vynikajúceho servisu je Constructa jasnou voľbou pre každú domácnosť.